top of page
  • Writer's pictureMagdalena Porzych

"About Me" LO/ "O Mnie" LO.

Updated: Jul 20, 2020

Hello Crafty Friends!

My today's inspiration is about encouraging you to make something for yourself. I made LO and it's all about me. I picked this form cos I think it is a great to express yourself. I also will frame mine and hang in my bedroom, as a decoration and what's more important as a reminder how beautiful I am cos sometimes it's so easy to forget. Please have a look and find any inspiration within this piece and create something for yourself from the bottom of your beautiful heart.


Witam Kochani!

Moja dzisiejsza inspiracja ma na celu zachęcić Was by stworzyć cos dla siebie. Wykonałam LO, które jest o mnie i dla mnie. Wybrałam tę formę gdyż daje wiele możliwoście w wyrażeniu siebie. Gotową pracę oprawię w ramkę i zawiesze w sypialni jako dekaracje ale co ważniejsze jako przypominajkę, która będzie mi przypominała na codzień jaką piękną istotą jestem, bo tak łatwo w ferworze codziennych obowiązków o tym zapomnieć. Kochani obejrzyjcie proszę moje LO i mam nadzieję, że znajdziecie w nim inspiracje. Stwórzcie coś o sobie, dla siebie prosto z Waszych pięknych serc.

Hope you found any inspiration!

If you make any project inspired by my Lo please tag me @Paperlikeme in social media .I would love to see it.

Thank you and see you!


Mam nadzieję, że moja praca Cię zainspirowała. Jeśli wykonadz na jj podstawie jakiś projekt proszę oznacz mnie @Paperlikeme, bym mogła go zobaczyć. Będzei mi bardzo miło.

Dziękuję i do zobaczenia!


Zgłaszam prace na wyzwanie

I submit my LO for a challange:

76 views11 comments

Recent Posts

See All
bottom of page